Menu Zamknij

Wstęp

Codziennie jesteś oszukiwany – kupujesz ser, który nie jest serem, wędlinę, która nie jest wędliną, proszek do prania, którego jakość jest o wiele gorsza niż w innych krajach. Oglądasz zakłamanych polityków w zakłamanych stacjach TV…

Dlaczego tak się dzieje?
W dużej mierze sam jesteś temu winien, twoja bierność rozzuchwala oszustów. Ale winne też jest niewydolne Państwo, które nie wyzbyło się nawyków z czasów PRL i nie nabyło cech pełnej demokracji, dziedzicząc skrajnie biurokratyczny system, wpływ nieformalnych grup na Państwo i brak prawdziwych mechanizmów kontrolnych. Coraz częściej zdarza się, że samo Państwo zaczyna być beneficjentem oszustwa, nie jest więc zainteresowane jego demaskowaniem.

Oszustwa dotykają tylko tych, którzy są nieświadomi – dlatego możesz bronić się tylko będąc dociekliwym, unikając dzięki temu fałszywych produktów, fałszywych ideologii, demaskując kłamiących i manipulujących ludzi.
Bądź świadom, szukaj informacji, otwieraj oczy innym.

Nasz blog ma charakter nie tylko informacyjny: naszą intencją jest, by stanowił on też swoisty monitoring i magazyn zdarzeń, o których wiedza szybko zapada w niepamięć, a których waga widoczna jest nie tylko w bieżącej chwili, lecz także wtedy, gdy uświadomimy sobie ich skalę, w dłuższej perspektywie czasowej.

Nie interesuje nas polityka – interesuje nas nieskrępowane prawo do niezafałszowanej informacji jako  podstawowa wolność obywatelska.