Menu Zamknij

BBC nie jest już wzorem obiektywizmu. Manipulacja brytyjskich dziennikarzy.

Gazeta Wyborcza ujawnia manipulacje, jakich dopuścili się dziennikarze BBC w związku z filmem na temat Euro 2012. Chcąc za wszelką cenę udowodnić swoje tezy, posunęli się do pomijania niewygodnych faktów i fałszowania  tłumaczenia. Poniżej fragmenty artykułu, na dole link do pełnego tekstu.

Autorzy filmu w BBC, który opowiada o rasizmie na polskich stadionach dostali od policji statystyki, ale ich nie wykorzystali, bo… nie pasowały do tezy filmu

Chodzi o program wyemitowany przez BBC w ramach znanej serii dokumentalnej „Panorama”.Dziennikarz Chris Rogers nakręcił film m.in. o ukraińskich kibolach, którzy wykonują nazistowskie pozdrowienia, biją azjatyckich kibiców czy uczą się ulicznej walki na specjalnych obozach przygotowywanych przez skrajną prawicę. W Polsce dziennikarze zarejestrowali m.in. antysemickie hasła skandowane na stadionie. Ale nie tylko, bo poprosili o dane i komentarz również Komendę Główną Policji.- Wypowiadaliśmy się do tego reportażu, ale to nie pasowało do tezy, więc nie zostało wyemitowane – powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji na antenie Superstacji. Dodał, że dziennikarze BBC dostali informacje na temat przestępczości na stadionach, ale z nich nie skorzystali. – Przedstawiliśmy dane na temat bezpieczeństwa na polskich stadionach, pokazaliśmy o ile zmniejszyła się liczba ekscesów w ciągu ostatnich lat. Ale to nie zmieściło się w materiale, bo nie pasowało do tezy – dodał Sokołowski.- Rzecznik komendanta głównego policji ujawnił także, że brytyjscy dziennikarze odrzucili ofertę pomocy przy realizacji materiału. – Kiedy ekipa jechała do Łodzi, chcieliśmy pokazać, jak to wygląda z punktu widzenia zabezpieczenia policyjnego – mówił Sokołowski w Superstacji. – Nie skorzystali, bo to też nie pasowało do tezy ich materiału – żalił się policjant.

Reszta artykułu na stronie Gazety Wyborczej:

http://wyborcza.pl/1,75478,11824270,Dziennikarze_BBC_wycieli_polskie_statystyki_z_filmu.html#ixzz1wNmotS9p

2 komentarze

Dodaj komentarz