Menu Zamknij

Czy urzędnicza mafia w Polsce to tylko lokalne sitwy, czy centralnie sterowany układ? Jutro kongres oszukanych przedsiębiorców, wsparty przez artystów, BCC i Centrum im. Adama Smitha.

Jutro w sali kongresowej PKiN odbędzie się dawno zapowiadany kongres „Pokrzywdzeni, lecz Niepokonani”, zorganizowany w proteście przeciw prześladowaniom przedsiębiorców przez sitwy, które wpływają na prokuraturę, sądy i organa państwowe.”To zalążek ruchu społecznego, który będzie nagłaśniał niegodziwości władzy i walczył o przywrócenie zasad państwa prawa – mówi Jerzy Książek z Kęt, współzałożyciel stowarzyszenia „Niepokonani”. Organizatorzy podkreślają swoją apolityczność.
Protest przedsiębiorców, w dużej części bohaterów magazynu śledczego Polsatu „Państwo w państwie”, zyskał w ostatnich miesiącach niespodziewane wsparcie artystów.

Stało się to po niesłychanych wydarzeniach związanych z produkcją najnowszego filmu znanego reżysera Ryszarda Bugajskiego: „Układ zamknięty”, opisującego autentyczne wydarzenia związane ze zorganizowaną zemstą urzędników i funkcjonariuszy na przedsiębiorcach, którzy zadarli władzą.
Ryszard Bugajski nie otrzymał wsparcia finansowego Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, gdy ten dowiedział się, jaki jest temat filmu – reżyser poprosił więc o pomoc przedsiębiorców. Wkrótce wszystkie firmy, które wsparły film, zaczęły mieć problem z  ogromną ilością wszelakich kontroli – kontrole objęły też producentów filmu!
Film, w którym główne role grają Janusz Gajos i Kazimierz Kaczor, miał wejść na ekrany kin we wrześniu. W powstałej sytuacji brakuje kilkuset tysięcy złotych na jego ukończenie. jednak reżyser zapewnia, że terminy zostaną dotrzymane.

Skutkiem także tych zdarzeń jest zwołany jutro kongres, którego komitet honorowy składa się z następujących osób:

 1. Grzegorz Markowski – piosenkarz i pierwsza osoba, która udzieliła wsparcia przedsiębiorcom
 2. Marek Goliszewski – przedsiębiorca, prezes Business Centre Club – honorowego patrona kongresu
 3. Magdalena Cwenówna-Hanuszkiewicz – aktorka
 4. dr hab. Robert Gwiazdowski – prezydent Centrum im. Adama Smitha
 5. Ryszard Bugajski – reżyser
 6. Andrzej Sadowski – założyciel i wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha
 7. Emilia Krakowska – aktorka
 8. Jerzy Zelnik – aktor
 9. prof. Stanisław Gomułka – główny ekonomista BCC
 10. Teresa Gałczyńska – aktorka i dziennikarka
 11. Mirosław Piepka – producent filmowy
 12. Lidia Stanisławska – piosenkarka
 13. Wojciech Wysocki – aktor
 14. Barbara Majewska – aktorka
 15. Marcin Troński – aktor
 16. Danuta Stankiewicz – piosenkarka
 17. Marek Frąckowiak – aktor
 18. Barbara Dziekan – aktorka

Podajemy tekst odezwy organizatorów, poniżej link do strony kongresu.

KONGRES „Pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

Jest to inicjatywa kilkudziesięciu uczestników programu TV POLSAT „Państwo w Państwie”, którzy zjednoczyli się w wysiłku o przywrócenie dobrego imienia, niesłusznie im odebranego, przez instytucje państwa.

Organizatorzy postawili przed sobą dwa zadania:

 1. Złożenie na ręce Prezydenta, Premiera oraz Ministra Sprawiedliwości, podpisanej przez wszystkich uczestników kongresu, opracowanej listy postulatów. Ich urzeczywistnienie da szansę na uzdrowienie zaniedbanego konstytucyjnego porządku prawnego.
 2. Konsolidację wszystkich osób, środowisk i organizacji związanych z obroną ludzi pokrzywdzonych przez organy państwa, gdyż uważamy, że tylko razem i zjednoczeni jesteśmy w stanie skutecznie oddziaływać na najwyższe organy państwowe.

Jeżeli spotkałeś się z niegodziwością i bezdusznością funkcjonariuszy państwa reprezentujących jego administrację, urzędy celne, ZUS, aparat skarbowy, prokuraturę i sądy – DOŁĄCZ DO NAS! Tylko razem, zjednoczeni będziemy wystarczająco silni aby się przeciwstawiać skutecznie instytucjonalnej demoralizacji, typowej dla państwa w państwie.

Wstep na kongres jest całkowicie wolny. Dla przyjezdnych przygotowany jest skromny poczęstunek.

DOŁĄCZ DO NAS!

Kongres „Pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

PAŁAC KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE

31 maja 2012

Program kongresu:

10:30 – otwarcie drzwi do Sali Kongresowej

11:45 – krótkie wystąpienie dot. spraw organizacji kongresu

12:00 – przywitanie przez prowadzącego wszystkich przybyłych gości

12:01 – multimedialna prezentacji „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”- prowadzi Małgorzata Cecherz

12:10 – wystąpienie otwierające kongres wygłoszone przez Marcina Kołodziejczyka w imieniu inicjatorów Ruchu Społecznego „NIEPOKONANI”

12:25 – wystąpienie przedstawiciela władzy państwowej

12:30 – wystąpienie Marka Goliszewskiego – prezesa Business Centre Club patrona honorowego kongresu

12:35 – prezentacja trailer’a filmu „Układ Zamknięty”

12:40 –  wystąpienie Ryszarda Bugajskiego – reżysera filmu „Układ Zamknięty”

12:45 – wystąpienie Jerzego Jachnika – prezesa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej

12:50 – wystąpienia Ojca Romana Bieleckiego – Dominikanina

12:55 – wystąpienie Andrzeja Sadowskiego – założyciela i wiceprezydenta Centrum im. Adama Smitha

13:00 – Grzegorz Markowski wykonana specjalną wersję piosenki pt. „Niepokonani”

13:05 – krótkie przedstawienie idei „białej rękawiczki” przez Jerzego Książka współtwórcy Ruchu Społecznego NIEPOKONANI

13:07 – zakończenie części oficjalnej kongresu

13:07 – występ muzyczno-taneczny uzdolnionej młodzieży z grupy Hip-Hop Akademia, która chce mieszkać w Polsce, kraju sprawiedliwym a nie szukać szczęścia zagranicą

13:15 – rozpoczęcie moderowanych przez Małgorzatę Cecherz trzech paneli dyskusyjnych z udziałem pokrzywdzonych, specjalistów oraz zaproszonych gości:

 • 13:15-13:45 – prawa podmiotowe jednostki w sporze z instytucjami państwa – teoria a rzeczywistość w odniesieniu do zasady, iż to państwo jest własnością obywateli a nie obywatele własnością państwa

13:45-14:00 – występ muzyczny zaproszonego na kongres rapera Sobota

 • 14:00-14:30 – bezpieczeństwo prawne przedsiębiorcy w kontekście bezkarności urzędniczej funkcjonariuszy: aparatu skarbowego, urzędów celnych, ZUS i innych instytucji administracji państwowej i samorządowej

14:30-14:40 – krótki występ artystyczny zdolnej młodzieży z grupy Hip-Hop Akademia

 • 14:40 – 15:10 – równoważność stron w procesach administracyjnych i karnych – fikcja fasadowych zasad w zderzeniu z rzeczywistością procesową. 

15:10 – blok spraw formalnych i organizacyjnych

15:45 – zakończenie kongresu

3 komentarze

 1. zet

  Jest wielu uczciwych urzędników, ale gdy w urzędzie trafi się menda, zastrasza innych i tworzy mafijną atmosferę. Powołuje się na koneksje i nigdy nie wiadomo, czy są one prawdziwe, czy nie. Ludzie nie chcą stracić pracy w kryzysie. Tak było w urzędzie skarbowym w Warszawie, gdzie podpalił się pracownik – niestety, tam koneksje okazały się być mocne jak cholera.

 2. dziadek

  Trzymam kciuki. Organizatorzy deklarują apolityczność, ale wszystko jest teraz polityczne, bez zgody na górze mafia nie istniałaby długo.

Dodaj komentarz