Menu Zamknij

Kolejni politycy opozycji wydają oświadczenia, że nie zamierzają popełnić samobójstwa.

Kolejni politycy wydają oświadczenia o tym, że nie zamierzają popełnić samobójstwa.

Poniżej kilka z nich:

Oświadczenie Romualda Szeremietiewa:

W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię „uciszenia mnie na zawsze”.

Nie było pewności, czy decyzja w tej sprawie zapadła.

Okoliczności przekazania tej informacji nie pozwalały na jej ujawnianie. Nie mogąc dowieść prawdziwości informacji zostałbym uznany za cierpiącego na manię prześladowczą, lub oskarżony o pomawiania niewinnych ludzi.
 
Śmierć gen. Petelickiego zmusiła mnie do zabrania głosu.
W związku z tym oświadczam, że jestem zdrowy, nie mam żadnych kłopotów natury osobistej lub finansowej i nie zamierzam popełniać samobójstwa.
Romuald Szeremietiew
18.06.2012
Oświadczenie Ryszarda Opary, współzałożyciela Nowego Ekranu:

Od kilkunastu lat z największym niepokojem obserwuję rozwój sytuacji w Polsce. Informacja o śmierci Generała Sławomira Petelickiego, wywołała u mnie naprawdę głębokie poruszenie i wzburzenie. Trudno mi uwierzyć. Znałem osobiście Pana Generała i chociaż nie widzieliśmy się w ciągu ostatnich lat, nie mogę wprost uwierzyć, żeby popełnił samobójstwo. Jestem niemal pewien, że okoliczności śmierci Generała Petelickiego – pozostaną na długi czas niewyjaśnione.
W świadomości myślących Polaków, rodzi się pytanie – w jakim kraju my żyjemy? Kto tu w Polsce, naprawdę rządzi, co tu się dzieje? Coraz więcej zagadek, niewyjaśnionych zbiegów okoliczności.
Nowy Ekran powstał w końcu 2010 roku, na fali narastającego niezadowolenia społecznego z istniejącej sytuacji w Naszym Kraju. Moim wielkim marzeniem i ambicją jest aby Nowy Ekran, całkowicie niezależne medium, portal społecznościowy – był sumieniem Polskiego Narodu.
Naszym zdaniem przyszłość i suwerenność Polski jest coraz bardziej zagrożona. Wszystkie Partie Polityczne i ich liderzy – ostatnich 23 lat, które doprowadziły do katastrofalnej sytuacji Naszego Kraju – ponoszą odpowiedzialność.
Nowy Ekran – będzie mówił Prawdę, będzie informował i edukował nasze społeczeństwo w kraju i za granicą. Wokół naszej platformy medialnej , tworzy się masowy, obywatelski ruchu poparcia reform. Będziemy wspólnie walczyć o Naprawę Rzeczpospolitej – w oparciu o największą, niezniszczalną siłę Naszego Kraju – Naród.
Wspólnie zmienimy rzeczywistość i zbudujemy Wielką Polskę.
Jako współtwórca Nowego Ekranu, aktualny lider zespołu NE oraz rodzącego się ruchu społecznego, chciałbym publicznie oświadczyć, (być może, na wszelki wypadek lub zanim nieubłagany bieg historii – stanie się rzeczywistością), że:będąc całkowicie zdrowy na ciele i umyśle – nie zamierzam i nigdy nie popełnię Samobójstwa.

Dr Ryszard Opara

http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/65834,oswiadczenie

Deklarację złożył jeden z najbardziej znanych blogerów Łażący Łazarz, a wiceredaktor naczelny Nowego Ekranu, Paweł Pietkun, zbiera podpisy z deklaracjami od blogerów i polityków.
http://pietkun.nowyekran.pl/post/65843,sala-samobojcow-skladajcie-deklaracje

Deklaracja Prezesa Kongresu Nowej Prawicy – Janusza Korwina-Mikke:

Poniżej deklaracja Elżbiety Kodym-Flanagan

Dodaj komentarz