Menu Zamknij

Truskawkowe oszustwo. Przyglądaj się truskawkom przed zakupem.

Mimo naszych długich starań, na razie nie dotarliśmy do informacji, co w ostatnim czasie zaczęli robić z truskawkami ich producenci. Nie ulega jednak wątpliwości, że truskawki, które kupujemy na straganach, od kilku lat nie zachowują się naturalnie.
90% z nich ma jednolity piękny czerwony kolor, jak po ufarbowaniu barwnikiem, zupełnie nieadekwatny do ich smaku. Kto nie zje ich szybko, może zobaczyć, że w ciągu 24 godzin wszystkie zamieniają swój kolor na bordowy, po czym w dziwny sposób tęchną.
Nigdy dotąd te piękne owoce nie zachowywały się w ten sposób.
Ponieważ często pojawia się też zapach gnojówki, podejrzewamy, że zjawisko ma przede wszystkim związek z nadmiernym podlewaniem krzaków gnojowicą z pokrzywy, jednak wydaje się, że musi też chodzi o dodawanie jakiegoś chemicznego barwnika lub nowych środków ślimakobójczych.

Póki co, kupując truskawki zwracajmy uwagę, by ich kolor nie był jednolity – często nieoszukane, jasne truskawki są o wiele słodsze od ich ciemnoczerwonych oszukanych wersji. Wąchajmy je także przed zakupem, czy nie pachną gnojówką.
A najlepiej zbierajmy je z uprawy we własnym ogródku.

Wybierajmy raczej takie

niż takie:

Dodaj komentarz