Menu Zamknij

Sądowe kpiny. Komunistyczni zbrodniarze bezkarni.

Trwa zdumiewająca niewydolność polskiego wymiaru sprawiedliwości i łaskawość wobec komunistycznych zbrodniarzy, m.in. Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Bezustannie stosowane są tricki prawne  mające na celu przedłużanie procesów, ucieczka w choroby i starość. Latami chorują sędziowie albo oskarżeni, procesy zaczynane są od nowa, itp.

Dyktator Egiptu został w ciągu roku od obalenia osądzony i skazany – mimo choroby był przywożony na leżąco na salę sądową.

Polacy zaś bezsilnie patrzą od lat na sądową hucpę i niemożność ukarania zbrodniarzy PRL.  W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się o dwóch kolejnych skandalicznych zdarzeniach:

29 czerwca do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęła ekspertyza biegłych lekarzy, że oskarżony o kierowanie zbrojnym związkiem przestępczym gen. Jaruzelski jest „stale niezdolny do udziału w procesie”. Kolejne badanie sąd zleci za pół roku…

Taka sama opinia ochroniła w ubiegłym tygodniu innego zbrodniarza, byłego ministra spraw wewnętrznych PRL, Czesława Kiszczaka, który stanął przed sądem za przyczynienie się do śmierci górników z kopalni „Wujek”. Z powodu „ciężkiej choroby” nie może on uczestniczyć w procesie, m.in. dlatego, że stracił niemal całkowicie słuch.

Tymczasem dziennikarze „Faktu” dokonali dziennikarskiej prowokacji i udowodnili, że Kiszczak doskonale słyszy i mimo  „choroby” zajęty jest budową nowego domu letniskowego nad jeziorem Omulew na Mazurach. Nie ma siły udać się na salę sądową, ale ma siłę jedzić na Mazury i doglądać prac budowlanych.

http://www.fakt.pl/General-Czeslaw-Kiszczak-wyremontowal-swoj-letniskowy-domek-Premier-Czeslaw-Kiszczak-nie-moze-byc-sadzony-ze-wzgledu-na-stan-zdrowia-Proces-Kiszczaka-przelozony,artykuly,166467,1.html

„Superexpress” doniósł zaś, że w czasie gdy sąd przyjmował orzeczenie biegłych, Kiszczak z zapałem pracował w swoim ogródku.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/general-kiszczak-jest-chory-krzata-sie-po-ogrodzie-w-samych-kapielowkach_266203.html

W normalnym kraju Kiszczaka i sprzedajnych lekarzy czekałby proces  o oszustwo, a niereagujący na oszustwa sędziowie byliby zawieszeni w wykonywaniu zawodu.

W normalnym kraju…

Dodaj komentarz