Menu Zamknij

Krytykujesz władzę – znikasz ze świadomości widzów i czytelników.

Kolejne znane osoby, które ośmieliły się skrytykować rządzący neokomunistyczno-liberalny układ władzy, spotyka to samo zjawisko: z dnia na dzień znikają z łamów prasy i z ekranów telewizorów.
Po słynnych satyrykach: Marcinie Wolskim, Janie Pietrzaku i Januszu Rewińskim, których nazwiska postanowiono wykasować ze świadomości nowych pokoleń, ponieważ ośmielili się kontestować rzeczywistość i popierać opozycję, nadszedł czas na piosenkarzy. Po wcześniejszym odesłaniu w niebyt Andrzeja Rosiewicza, ten sam los spotkać ma Pawła Kukiza, który ośmielił się otwarcie krytykować obecne rządy. Wszystkie prorządowe stacje radiowe odmówiły udziału w promocji nowej płyty Kukiza, przestały też nadawać jego dawne przeboje.
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nowa-plyta-Kukiza-bez-patronatu-radiowego-Playlisty-tworza-Blumsztajn-z-Michnikiem,wid,14834344,wiadomosc.html?ticaid=1f0b2

Działanie takie ma dwa cele: po pierwsze, wykasować niewygodne osoby z życia medialnego i ze świadomości widzów i słuchaczy,  po drugie, stanowić karę w postaci odcięcia możliwości zarobku – Janusz Rewiński zmuszony został do zamieszkania na wsi i zajęcia się hodowlą kóz…
http://www.fakt.pl/Dramat-gwiazdora-TV-Nie-mam-pracy-wiec-Rewinski-Nie-mam-pracy-hoduje-Kroliki,artykuly,111519,1.html

Gdy Rewiński został ostatnio zatrudniony przy reklamie PZU, startując wcześniej w normalnym castingu, firma ta musiała się tłumaczyć z zatrudnienia satyryka, który wypowiada się na tematy polityczne! Rzecz niebywała w kraju demokratycznym, w którym każdy powinien mieć możliwość nieskrępowanego wyrażania swoich poglądów.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pzu-nie-zareaguje-na-mocne-slowa-rewinskiego-jako-aktor-pasuje-do-roli-molocha

Wszystko wskazuje na to, że kolejną ofiarą czystek medialnych zostanie Szymon Majewski, który został pozbawiony programu z powodów politycznych, co przyznał bez ogródek dyrektor programowy TVN, o czym pisaliśmy wcześniej. A przecież w żaden sposób nie można go utożsamiać z opozycją i jedyną jego „winą” była niezależność i krytyka PO.
 http://www.oszustwo.eu/archives/2208 

Oczywiście, słyszymy zawsze „racjonalne” tłumaczenia – satyrycy zestarzeli się i stali się nudni, piosenkarze stracili wenę i nie potrafią znaleć pracy, a Szymon Majewski wystąpił w reklamie banku. Informacji o wciąż ogromnej popularności sekowanych satyryków lub o tym, że w reklamach wystąpiły także inne gwiazdy TVN i włos im z głowy nbie spadł, nie usłyszymy już w tej stacji i nie przeczytamy w Wyborczej.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że rządzący Polską układ (nie mylić z rządem), stanowiący konglomerat ubeckiego aparatu PRL, byłych agentów, neokomunistów związanych z Gazetą Wyborczą i grupki działaczy Solidarności, którzy ubili interes z komunistami., skutecznie panuje nad większością mediów i wielkiego biznesu w Polsce, potrafiąc zniszczyć każdego, kto realnie zagrozi ich interesom.
W trudniejszych przypadkach wykorzystany zostaje aparat sądowy lub skarbowy, czego doświadczyła większość oponentów Michnika lub przedsiębiorcy, którzy nie chcieli opłacać się układowi.

(24.08.2012)

Dodaj komentarz