Menu Zamknij

Połączona platforma NC+ próbuje oszukać klientów? Ogromne zamieszanie i protesty.

Po mocno wątpliwej decyzji UOKiK, zezwalającej na połączenie Cyfry+ i Platformy „n”, doszło do ogromnego zamieszania. Połączony operator nie omieszkał bowiem wykorzystać swej monopolistycznej pozycji do próby okiwania klientów, licząc na to, że nie przejdą oni do uboższej programowo jedynej konkurencji – Cyfrowego Polsatu.
Tysiące ludzi skarżą się na oszukańcze praktyki, wyssane z palca horrendalne ceny za pakiety programów: cena za najwyższy pakiet sięga sumy 220 zł. na miesiąc!

Podwyżka cen abonamentu sięga od 30 do 100%, w zależności od posiadanego pakietu.
W odpowiedzi powstała strona „antync+” na Facebooku, do której w ciągu kilku dni, do chwili obecnej zapisało się niemal 30 tysięcy osób, powstało też forum, na której abonenci wymieniają się informacjami o cwaniactwie firmy, która w chwili, gdy abonent wypowiada umowę, oferuje mu coraz niższe z każdą kolejną rozmową ceny, najczęściej schodząc z pierwotnej podwyżki od np. 60-procentowej do 20-procentowej.

Oburzenie potęguje dodatkowo fakt, że bez żadnego ostrzeżenia przeprogramowane zostały dekodery – abonenci po włączeniu telewizorów zastali nowy układ programów, z ustawionymi na początku nielubianymi kanałami TVN.

Przykładowe wpisy z forum:

witam, wł‚aśnie rozmawiał‚em z centrum abonenta, zaproponowali mi pakiet platinum za 99 zł‚, informując, że od jutra będzie on kosztował‚ 149 zł‚otych. Ja uprzejmie odpowiedział‚em, że teraz pł‚acć™ 88 zł‚otych za canal plus i hbo, to dlaczego teraz mam pł‚acić‡ 99 zł‚ bez hbo? Pan z centrum odpowiedział‚: ale zamiast hbo dostaje pan nsport….na moją uwagć™, czy jego zdaniem jest to poważna propozycja- Pan z centrum abonenta po prostu się rozł‚ączył‚, widać‡ nie miał‚ zamiaru rozmawiać‡ z kimł›, kto nie rozumie ich super oferty, zaraz po ł›wić™tach wysył‚am wypowiedzenie,pozdrawiam[/quote 

znowu otrzymał‚em telefon od nc- i tak: pani z radoł›cią oznajmił‚a, że ma super ofertę canal plus platinum za 119 zł‚, więc się jej pytam, że kilak godzin temu oferowalił›cie 99 zł‚, pani na to: każdy konsultant ma inną ofertę:)- mył›lał‚em, że padnć™ ze ł›miechu-pytam czy w takim razie każdy konsultant to osobna firma i czy mogć™ się spodziewać‡ aż ktoś› zadzwoni z ofertą za 50 zł‚:) i grzecznie podzić™kował‚em za ofertę za 119 zł‚, któ‚ra nie był‚a do negocjacji, bo jak stwierdziś‚a konsultantka te 119 zł‚ to i tak super promocja…

***

Jako abonent „n” mam za 69 zł‚ wszystkie pakiety tematyczne + nPremium 1-4 + pakiet HBO. Od maja br. dotychczasowa umowa miał‚a stać‡ się umową na czas nieoznaczony, za któ‚rą miał‚em pł‚acić‡ kilka zł‚ więcej. W dzisiejszej przesył‚ce „wspaniał‚omyś›lnie” zaproponowano mi migracjćę do pakietu Gold za „jedyne” 89 zł‚/mies. i umowę™ na 18 miesięcy… Sorry, ale umawialiś›my się inaczej ;-) 

Dla mnie oferta nc+ oznacza KONIEC wsp󂳂pracy. Z Polsatem też miał‚em swego czasu niezł‚ą jazdćę, więc raczej nie skorzystam. żegnaj telewizjo, witaj książko ;-)

***

Mialem wszystkie pakiety tematyczne w Nce, dodatkowo pakiet hbo i wszystkie npremium za 68zl/mc. Dzisiaj dostalem cudowny list a w nim ze w nagrode za doplacenie im 21zl wylacza mi hbo i npremium. Nazwali to canal+ gold za 89zl na 18mcy, potem 129zl. Ide do polsatu. Trudno.

***

W n pł‚acił‚em 89 zł‚ i miał‚em wszystko, opró‚cz Cinemax-ó‚w i jakiegoł› HistoryHD. 

Dostał‚em dziś› listowną informacjć™ o zastąpieniu w.w. od 1 maja przez pakiet canal+ platinum za 99 zł‚ z umową na 18 miesięcy. 

Jako że oglądam w zasadzie tylko HBO i Eurosport, więc ta oferta jest cał‚kowicie chybiona. Ponieważ chcć™ spokojnie zacząć‡ nowy sezon Gry o Tron w HBO, wypowiem umowę™ ze skutkiem na 30 kwietnia i przez ten miesiąc spokojnie ogarnć™ zakup Cyfrowego Polsatu.

Afera z NC+ niewiele różni się od lawiny oszustw zalewających nas codziennie i wielu ludzi reaguje na nią słowami” „Wzięli przykład z rządu – wszystkich już mają za idiotów” – kampania reklamowa C+ usiłuje bowiem przekonać abonentów, że oferta jest… korzystniejsza.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,130438,13648563,Tysiace_wscieklych_klientow_nC__chce_wypowiedziec.html

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2013/03/afery-z-ncplus-ciag-dalszy-czy-dojdzie-do-spotkania-obu-stron-konfliktu.aspx

(29.03.2013)

4 komentarze

 1. Oszukana

  Ja spłacam abonament i spłacę do końca tv gównianego jak nc+ nie oglądam. Czytajcie co podpisaujecie. ODSTAPIENIE OD UMOWY 1400 ZL LICHWA I TYLE. NIE CHCE WIECEJ MIEC W NIMI NIC WSPOLNEGO!!!!!

 2. EWA

  Ludzie jak najszybciej uciekajcie z nc+. Do mnie wydzwaniają i chcą spłaty jakiegoś zadłużenia gdzie wszystkie rachunki mam popłacone w terminie. Próbowałam to wytłumaczyć przez telefon mało rozgarnietej pani z nc+. Byłam tez w ich głównej siedzibie z dowodami wpłaty. Miła pani je skserowała i wysłała gdzieś tam. Powiedziała jeszcze żeby sie nie przejmować. Po miesiącu znowu do mnie wydzwaniają i dalej chcą spłaty zaległości. Strasza też wpisem do KRS, więc znowu muszę iść do ich siedziby i wszystko wyjaśniać. Musze sie więc urywać z pracy i lecieć na drugi koniec miasta. Jak tu się nie przejmować!! Nie wiem jak jest u konkurencji czy takie sytuacje też się zdarzają wiem na pewno że NIGDY WIĘCEJ NC+.

 3. WZ

  Oszuści to mało powiedziane NC+. Byłem kilkuletnim klientem Platformy N. Problemy z kanałami zaczęły się w momencie działań łączenia z C+. Moje reklamacje nic nie skutkowały. Wypowiedziałem umowę 22-02-2013 i zdałem dekoder w Autoryzowanym punkcie N/NC+ 09-03-2013 (wcześniej o cały miesiąc, gdyż nie wywiązywali się z umowy-brak sygnału na niektórych wykupionych kanałach-głównie tych w jakości HD). Przekazałem informację N/NC+ o zmianie adresu do korespondencji „w razie czegoś” przy wypowiedzeniu. Posiadam na to wszystko dokumenty. Pod koniec m-ca 10/2013 otrzymałem maila z firmy windykacyjnej „prośbę zwrotu dekodera…” Zostałem wpisany do REJESTRU DŁUZNIKÓW… Teraz dopiero kiedy próbowałem wyjaśnić sprawę z NC+ dowiaduję się, że dodatkowo naliczyli jakiś abonament za kolejne miesiące tj.kwiecień i maj 2013…łącznie 80zł… szkoda gadać… Musze teraz działać… dokonali wg mnie przestępstwa… Wypowiedziałem umowę z dniem 31-03-2013 i zdałem dekoder 09-03-2013… Wszystkie rachunki mam uregulowane, a nawet mam nadpłatę… Sprawa powinien zająć się UOKiK, PROKURATURA i Sąd

 4. aarraa

  No tak,oszuści paskudni. Byle zedrzeć z klienta. Jak ja nie lubię firm które w tak bezczelny i jawny sposób oszukują klienta i jeszcze śmieją Ci się prosto w twarz.

Dodaj komentarz