Menu Zamknij

Oszustwa w branży spożywczej lawinowo narastają. Masło 82% – tylko czego dotyczą te procenty?

Z powodu katastrofalnej biedy ogarniającej polskie społeczeństwo, supermarkety i hurtownie, np. Makro gwałtownie tracą klientów. W hurtowniach Selgros i Makro ograniczono znacznie liczbę kas. Jeszcze kilka lat temu hurtownie te od rana do wieczora pełne były kupujących hurtowników z wypchanymi po brzegi wózkami – dziś do kilku kas stoją krótkie kolejki, przeważnie ludzi z detalicznymi lub półdetalicznymi zakupami.

Triumfy święci zaś sieć dyskontowa Biedronka, która oferuje najtańsze, a jednocześnie w miarę dobre jakościowo produkty. Dzięki otwarciu już niemal 2500 sklepów bije ona rekordy obrotów i udziału w rynku.

Producenci, często pod naciskiem maksymalnie obniżających ceny sklepów, ratują się więc jak mogą. Niełatwo domyślić się, że przyciśnięci do muru stosują chwyty poniżej pasa, graniczące z oszustwem. Większość z nich stara się jednak zachować resztki przyzwoitości. Są jednak i tacy producenci, którzy idą va banque.

Kolejny chwyt „na przyzwyczajenie” – o podobnym, downsizingu, pisaliśmy niedawno – uwieczniliśmy na zdjęciu przedstawionym poniżej. Producent nie stosuje downsizingu, lecz wykorzystuje inne nasze przyzwyczajenie. Od lat wyznacznikiem, czy masło jest prawdziwe, było oznaczenie procentu tłuszczu. 82% tłuszczu oznaczało pełnowartościowe masło – 70% oznaczało masło tzw. śmietankowe, gorszej jakości.

Oto jak firma MASMAL DAIRYwpadła na pomysł, by oszukać oczy kupującego:

„Masło” kusi oczy typową dla masła grafiką, napisem „EKSTRA” , rysunkiem saganka mleka i – a jakże – opisem: „82%”.
Mało kto widzi mikroskopijny napis „mix tłuszczowy” – dopiero w domu okazuje się, że jest to zwykła margaryna.

Szukając informacji o cwaniackiej firmie, znaleźliśmy opis innego jej produktu. Polecamy lekturę:
http://wieszcozjesz.blogspot.com/2013/08/masmal-oseka-ekstra-dzisiaj-postanowiem.html

Powtarzamy po raz kolejny: dopóki w Polsce nie nastąpi zmiana rządu i sposobu sprawowania władzy, klient musi mieć oczy i uszy otwarte, ponieważ skala oszustw w przestrzeni publicznej powiększyła się wielokrotnie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Państwo przestało pełnić rolę, do jakiej zostało powołane. Pokazane powyżej oszustwa 15 lat temu skończyłyby się zamknięciem firmy.

(25.11.2013)

3 komentarze

  1. MNat

    Sorry ale na opakowaniu nie ma napisu Masło. Świadomość konsumencka first! Zgadzam się że opakowanie jest identyczne z opakowanie masła, ale sorry widziałeś co brałeś…

Dodaj komentarz