Menu Zamknij

Uwaga! Fałszywe maile o zawieszeniu konta Allegro

Jeden z naszych czytelników, użytkownik Allegro, otrzymał maila wysłanego rzekomo przez tę platformę transakcyjną zatytułowanego: „Zawiesiliśmy twoje konto”.

W środku czytamy: „Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.”

Mail wygląda zupełnie wiarygodnie, bez podejrzanych adresów mailowych w stopce. Wszystkie jednak linki zamieszczone w treści, takie jak „Formularz kontaktowy”, „Centrum pomocy”, „Regulamin” nie prowadzą do odpowiednich podstron Allegro, lecz do jednej strony: dachbauwoellner.de/allegro.html., prawdopodobnie zhakowanej strony prywatnej.

 

Nie zamierzamy sprawdzać, jaki wirus kryje się w zamieszczonym pliku strony i wszystkim użytkownikom Allegro, którzy otrzymali takiego maila, radzimy skasować go, oznaczając jako spam.

Chyba, że ktoś złamał regulamin Allegro i spodziewa się podobnego maila – należy wówczas sprawdzić na podglądzie odnośniki w mailu, nie otwierając ich. Jeśli faktycznie prowadzą do serwisu Allegro, należy się z tym serwisem skontaktować, a przede wszystkim sprawdzić, czy rzeczywiście konto zostało skasowane.

Konto naszego czytelnika jak najbardziej nadal działa…

1 komentarz

  1. Beta

    Już co kilka dni otrzymuję jakieś wirusy w mailach. Trzeba bardzo uważać, bo czasem te maile wyglądają bardzo wiarygodnie. Nie wolno otwierać żadnych linków, żadnych załączników.

Dodaj komentarz