Menu Zamknij

Szokujący list Piotra Tymochowicza o planowanej manipulacji dotyczącej Julii Tymoszenko.

Portal MediaRP.pl publikuje list Piotra Tymochowicza, którego próbowano zatrudnić do kampanii dezinformacji na temat Julii Tymoszenko. Pełny tekst tutaj: „Piotr Tymochowicz: Premier Julia Tymoszenko jest NIEWINNA. Niestety, znam szczegółowy plan zniszczenia jej wizerunku.”

Poniżej publikujemy jego treść:

Piszę o tym po raz pierwszy, ponieważ plan wchodzi w kulminacyjną fazę, i obawiam się, że wiem co będzie dalej. Czarny PR- nie może być zbrodnią, nie może nie mieć określonych granic swojego działania. Wiem, że w niszczenie wizerunku byłej Premier Ukrainy zaangażowany jest cały sztab – dobrze opłaconych dziennikarzy francuskich i niemieckich.

W listopadzie i w grudniu ubiegłego roku, prowadziłem kilkakrotnie wielogodzinne rozmowy ze spin doktorami prezydenta Wiktora Janukowycza na temat mojej współpracy przy wyborach prezydenckich na Ukrainie. Byłem ciekaw ich strategii i szczegółów sposobu działania. Współpracy nie podjąłem, ponieważ sprowadzałaby się do kierowania i koordynowania wszelkich działań związanych z czarnym PR-em, wobec Julii Tymoszenko na terenie Francji, Niemiec i Polski. Obawiali się silnych sympatii politycznych dla Julii, głównie we Francji. Przedstawiono mi szczegółowy plan w kilku wariantach.

Piszę o tym po raz pierwszy, ponieważ plan wchodzi w kulminacyjną fazę, i obawiam się, że wiem co będzie dalej. Piszę o tym, ponieważ mam sentyment do Julii Tymoszenko, którą dane mi było poznać osobiście.

Piszę o tym, ponieważ nawet czarny PR- nie może być zbrodnią, nie może nie mieć określonych granic swojego działania. O tym, że najlepiej zadziała na opinię publiczną- zarzut planowania, czy jeszcze lepiej zlecenia zabójstwa – mówiono mi już w grudniu 2011. Obawiano się, czy uda się odpowiednio wiarygodnie sfabrykować dowody, złożone zresztą głównie z zeznań, fałszywych świadków.

W drugiej fazie, gdzieś na początku lub w połowie czerwca ma się pojawić zarzut korupcyjnej współpracy z byłym prezydentem Nicolasem Sarkozy’m. Pamiętam, jak mówili, że liczą na to, że Sarkozy nie zostanie prezydentem, bo wtedy łatwiej będzie o negatywne w stosunku do niego emocje.

Teraz lub niebawem – mają się pojawić prezentacje „Problemu Julii” w parlamencie Europejskim. Dopytywano się mnie, czy mogę włączyć do tych działań, chociaż kilku polskich Europosłów.

W PR zaangażowany jest cały sztab – dobrze opłaconych dziennikarzy francuskich i niemieckich, do kilku z nich otrzymałem kontakt. W razie jakichkolwiek problemów, mieli służyć pomocą, wysoko postawieni ludzie z ambasad rosyjskich, głównie w Paryżu, w Berlinie i w Warszawie. Uprzedzono mnie, że będą pomagać – jako osoby prywatne, o czym oficjalnie żadna ambasada miała rzekomo nie wiedzieć.

Planem B miało być ogłoszenie przez Janukowycza amnestii dla nielicznej grupy kryminalnych wraz z Julią Tymoszenko, by wymusić takie a nie inne skojarzenia.
Nie wiem czy ktoś się tymi informacjami zainteresuje czy nie, a mi samemu nie zależy na dalszym rozgłosie medialnym – w żadnym stopniu.

Pomyślałem natomiast, że warto aby przynajmniej garstka moich znajomych znała prawdę.

Przypomnę tylko, że na Ukrainie pracowałem wcześniej, przed Rewolucją Pomarańczową, namawiałem sztab kandydata Juszczenki, wspólnie ze współpracującym ze mną trenerem Krzysztofem Piotrowiczem, na przeprowadzenie wyborów pod sztandarem pomarańczowego koloru, ponieważ to jedyny ciepły kolor oprócz czerwonego, a wybory miały miejsce zimą. Udało się i tak zaistniał pomarańcz rewolucyjny.

Potem współpracowałem z kandydatem na prezydenta Lwowa – Andrijem Sadowym. Dziś jest prezydentem Lwowa już drugą kadencję. Pracowałem również dla liderów partii PRP oraz z przewodniczącym Kaskivem, potem przez kilka miesięcy ze słynnym bokserem Witalim Kliczko.

Piotr Tymochowicz

Dodaj komentarz