Menu Zamknij

Bezprecedensowe zachowania policji. Dziesiątki ludzi dostało wezwania na… 11 listopada, w niedzielę. Straż graniczna zatrzymała na lotnisku w Modlinie delegację węgierską wraz z posłami do parlamentu.

Niedopuszczalne działania podejmuje rząd przed mającym się odbyć 11 listopada kolejnym Marszem Niepodległości. Z całego kraju nadchodzą doniesienia o zatrzymaniach, bądź wezwaniach na komendy policji w dniu 11 listopada (niedziela!).

Portal organizatorów Marszu Niepodległości podaje, że we Włodawie służby przesłuchiwały miejscowych ojców paulinów, ponieważ podczas Mszy świętej w tamtejszym klasztorze została podana w ogłoszeniach parafialnych informacja o wyjeździe na Marsz, wraz zaproszeniem do udziału w nim.
W Przemyślu kibice dostają wezwania, w dniu 11.11, do stawienia sie w godzinach rannych na komendę.
W Płocku po meczu z Resovia jest to samo, wszyscy dostają wezwania na 11.11.
Kibice z Białegostoku dostali wezwania na komisariat. Termin wezwania: 11.11.2012.
W Lublinie ABW weszła o 6.00 rano do domów dwóch organizatorów Marszu Niepodległości, rekwirując komputery i nośniki danych, Tamtejsza „Solidarność” użyczyła lokalu do zorganizowania konferencji prasowej w tej sprawie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iysQLQ-4DUs

Portal wPolityce.pl podaje zaś:
Policja zastraszała również przewoźników z Opolszczyzny, którzy zobowiązali się przewieźć zorganizowane grupy na Marsz do Warszawy. Z naszych informacji wynika, że udało się zastraszyć przewoźnika z Kędzierzyna-Koźla.

Policja od organizatorów wyjazdu chce wiedzieć ile osób jedzie, jakim środkiem transportu i chce numer do przewoźnika. Biura podróży są zastraszane i zrywają umowy. Takie mam informacje od kolegi z Wielunia

– opowiadał kilka dni temu dla NGO Jarosław mieszkaniec Byczyny, którego też pytano w pracy jak zamierza dojechać na Marsz.

W Warszawie doszło zaś do skandalu dyplomatycznego – zatrzymano 40-osobową delegację węgierską pod zarzutem… możliwości udziału w Marszu Niepodległości. Akcje przeciw konstytucyjnym prawom zaczynają osiągać rozmiary nieznane od czasów PRL.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/40298-wegierscy-uczestnicy-marszu-niepodleglosci-zatrzymani-na-lotnisku-w-modlinie

Opozycyjna prasa pisze o tworzeniu fikcyjnej demokracji, w której zastrasza się ludzi, morduje niewygodnych świadków i dąży do pełnej kontroli mediów. Niestety, coraz bardziej te twierdzenia wydają się prawdziwe i nie wyolbrzymione.
Jakiekolwiek tłumaczenia policji o działaniach zapobiegawczych nie wydają się wiarygodne, żaden paragraf kodeksu karnego nie przewiduje naruszania praw obywatelskich z powodu tego, że zatrzymany człowiek „może coś zrobić”, np wziąć udział w zamieszkach.

(10.11.2012)

1 komentarz

  1. odchudzanie

    wpis super, wiec wielkie dzieki za jej zamieszczenie. Musze wiecej na ten temat poczytac, mam nadzieje, ze bede mogl to zrobic wlasnie tu. Czekam na kolejne wpisy i zycze milej nad nimi pracy.

Dodaj komentarz