Menu Zamknij

Zmarł zbrodniarz Wojciech Jaruzelski – przestępcę pochowali z państwowymi honorami.

Zmarł były dyktator Polski, Wojciech Jaruzelski, współodpowiedzialny za czystki 1968 roku, śmierć polskich stoczniowców w 1970 r, autor stanu wojennego, w którym zginęły dziesiątki Polaków: górnikcy spacyfikowanej brutalnie kopalni „Wujek” i ofiary skrytobójczych mordów w latach 80-tych.
Mimo wielokrotnych prób osądzenia, nie udało się go skazać z powodu ochronnego parasola roztoczonego nad komunistycznymi zbrodniarzami przez wymiar sprawiedliwości w Polsce.
Jedynym procesem, w którym orzeczono winę Jaruzelskiego, był proces w sprawie stanu wojennego, w którym uznano, że Jaruzelski kierował „związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym” – jednak sam Jaruzelski został wyłączony z procesu „z powodu choroby”, a na symboliczne kary skazano kilku członków Wojskowej Rady 'Ocalenia Narodowego.

Pogrzeb zbrodniarza odbył się na cmentarzu wojskowym na Powązkach w Warszawie, przy głośnych protestach kombatantów i ofiar komunistycznych represji. Protest nie dotyczył pogrzebu jako takiego, lecz honorowania przestępcy i zdrajcy przez władze państwowe, wyraźnie nadal związane umowami z 1989 roku. W pogrzebie uczestniczyła bowiem kompania honorowa Wojska Polskiego, która oddała salwy honorowe w powietrze.
Neokomunistyczna propaganda i rządowe media przedstawiły protesty jako nieobyczajne i „obrzydliwe”.
Poniżej relacja filmowa z wydarzeń na Powązkach.
Tutaj treść wyroku w sprawie stanu wojennego, jedynego, symbolicznego wyroku dotyczącego przestępstw Wojciecha Jaruzelskiego.

 

 

(31.05.2014)

2 komentarze

  1. 59 latek

    tymczasem to mamy bardziej zbrodnicze porozumienie okrągłego stołu i wszystkie kolejne zbrodnicze rządy. Kiedyś Polski przybywało a dziś Polski ubywa; ubywa przemysłu i ludzi, jedni uciekają do innych krajów, inni się nie rodzą a jeszcze inni decydują się na zajście z tego świata w sposób tragiczny, bywa że całymi rodzinami. Cześć ludzi umiera z głodu, zimna, beznadziei i braku pomocy medycznej. A tu tylko stary schorowany człowiek jest atakowany, a faktyczni zbrodniarze w dobrym zdrowiu dalej czynią zło.

Dodaj komentarz