Menu Zamknij

Idea Bank ostrzega klientów przed fałszywymi mailami.

W dniu 25 sierpnia 2014 r.  Idea Bank rozesłał do klientów następujące ostrzeżenie:

Szanowny Kliencie,

Idea Bank otrzymał informacje o fałszywych komunikatach e-mail rozsyłanych m.in. do Klientów Banku. W treści komunikatów znajdują się informacje dotyczące potwierdzenia otwarcia lokaty w Banku oraz mogą zawierać zainfekowany (zawirusowany) załącznik.

Cechy fałszywego komunikatu e-mail odróżniające go od oryginalnej wiadomości przesłanej przez Idea Bank:

1. Wiadomość nie jest podpisana cyfrowo przez Idea Bank;

2. Załączony do maila plik jest skompresowany (spakowany) i posiada rozszerzenie ZIP (Idea Bank nie rozsyła spakowanych plików);

3. Wewnątrz spakowany plik posiada rozszerzenie EXE i jest plikiem wykonywalnym (aplikacją) zaś Idea Bank nie rozsyła tego typu plików;

4. W nagłówku wiadomości (właściwościach wiadomości) widać, że mail nie był wysyłany z adresu Idea Banku.

Aby nie dopuścić do zainfekowania Państwa komputera, tabletu czy telefonu wirusem należy pamiętać, należy zachować szczególną ostrożność odczytując wiadomości e-mail z nieznanych źródeł. W przypadku wątpliwości co do pochodzenia wiadomości najlepiej jej nie odczytywać, ani tym bardziej otwierać załączonych do niej plików.

Prosimy, nie odpowiadać na tego typu e-maile, nie korzystać z podanych linków i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta.

Dbając o Państwa bezpieczeństwo przypominamy, aby wszelkie zauważone przypadki otrzymania przez Państwa podejrzanej wiadomości, należy niezwłocznie poinformować Bank poprzez kontakt@ideabank.pl lub pod numerem tel. 22 101 10 10(koszt połączenia według taryfy operatora).

(25.08.2014)

Dodaj komentarz